Hepp Kupa - 1. forduló

2018.09.28

Felnőtt férfi NB1B-s csapatunk a Hepp Kupa első fordulójában az NB2-ben szereplő Budafoki KK II. csapatával mérkőzött és 69:67-es győzelmével továbbjutott a második körbe.

Helyszín: Rózsakert Általános Iskola (1223 Budapest, Rákóczi út 16.)

Időpont: 2018. szeptember 28. - péntek 19:45

Budafoki KK II. - Újpest-MT 67-69

(15-20, 17-22, 21-11, 14-16)

Budafok: Kiss M. (16/3), Takács M. (16), Takács P. (12), Mokos D. (8), Senkár L. (6/3), Szántó L. (6), Fejes P. (2).

Újpest-MT: Takács G. (17/6),  Máté M. (10/6), Surmann P. (8), Dokmanovic M. (7), Bocsárdi G. (6), Nyikos K. (6), Vida Z. (6/6), Braun B. (5/3), Franczva Á. (4), Horváth B. (-), Jakab A. (-), Neorcic I. (-).

A Hepp Kupa mérkőzés jó lehetőség arra, hogy juniorjaink közül néhányan lehetőséget kapjanak a felnőtt csapatban is. Ezen a mérkőzésen Dokmanovic Milán és Neorcic Iván is a keretbe került. Előbbit a kezdő ötösbe jelölte Cupic mester, ő pedig meghálálva a bizalmat az első négy percben négy pontot is szerzett (4-8).
A folytatásban a félidő végéig tíz pontra nőtt az előnyünk (32-42), azonban a harmadik negyed gyenge támadójátékának köszönhetően ellenfelünk egalizált (53-53), így az utolsó játékrész döntött a továbbjutásról.
A kiélezett végjátékban először Nyikos Karcsi, majd Takács és Surmann is betalált, míg ellenfelünk a hat büntetőjéből csak hármat dobott be, így a lefújáskor a lila-fehérek örülhettek.

Cupic Stevan: Nem vagyok maradéktalanul boldog. Könnyebb mérkőzésre számítottam. Az első félidőben mutattunk pár szép dolgot, de még mindig vannak alapvető hibáink, melyek nagyon bosszantanak. Türelemmel kell lennünk és dolgozni tovább, hogy jöjjenek az eredmények. Azért örülök annak, hogy úgy is tudtunk nyerni, hogy nem ment igazán a játék a csapatnak, de volt tartásunk és erre építhetünk a következő mérkőzéseken is.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el